Menetlevél vagy útnyilvántartás kisteherautó esetén?

Azzal mindenki tisztában van, hogy a legismertebb énekesek nagy része már tiniként musicalekben szerepelt. Akármennyire is jó hangja van az embernek, sztárrá válni nem könnyű. Sokan azt iszik, hogy a zenei producerek és egyéb szakmabeliek sokszor protekció alapján döntik el, hogy kit támogassanak. Ez nem teljesen így van, de természetesen a zenészek világa a kívülállók számára gyakran egy zárt közösségnek tűnhet.

A nem zenész családokban nem is fordul elő túl gyakran, hogy a gyermekeknek kezdettől fogva apait-anyait bele kell adniuk a zeneiskolai tanulmányaikba. Sokkal inkább egy hobbiént tekintenek erre a szülők, bár a nagy tehetségeket ebben a helyzetben is lehetőség van felfedezni.

Én sem gondoltam volna, hogy egy kis középiskolai bandázásból odáig jutunk, hogy most már komolyabb fellépéseink is vannak! Sőt, mostanra már a felszerelésünk és a színpadi díszletünk is elég sokat fejlődött, így pedig már a megfelelő fellépőruhában igazi sztároknak nézünk ki! Ráadásul a producer mellett más asszisztensek is segítik a koncertjeink sikerét!

Kezdetben nem volt könnyű az átállás, mert bár örültünk, hogy hirtelen ennyi rajongónk lett ilyen sok helyen, ez az elején komoly logisztikai problémákat is eredményezett.

Egyrészt be kellett szereznünk egy kisbuszt a bandatagok szállítására, másrészt pedig egy 3,5 tonnás kisteherautót a felszerelés fuvarozására. A Menetlevél vagy útnyilvántartás kisteherautó esetén? – RoadRecord – oldal ekkor életet mentett, mivel bennünk is pontosan ez a kérdés merült fel. Menetlevél ugyebár akkor kell, ha árut szállítunk a céges autóval. Itt viszont erről szó sem volt, mivel csak a saját cuccainkat vittük vele. Na és mi a helyzet a kisbusszal, az meg embereket szállít!

Már kezdtünk nagyon belekavarodni ebbe az egészbe, amikor végre megtaláltuk a szabályokat egyszerűen és érthetően összefoglalva a fent már említett oldalon: Menetlevél vagy útnyilvántartás kisteherautó esetén? – RoadRecord. Viszont ezek után is maradt még bennünk néhány kérdés. Nekem például nem volt világos, hogy akkor most a mi kisteherautónk nem szállít árut, vagy csak akkor minősülne nem áruszállítónak, ha üresen közlekedne? A kisbusz esetében pedig megbízásos szerződésünk van a sofőrrel, ami látszólag még jobban bonyolította a helyzetet.

Így hát kapcsolatba léptünk a roadrecord.hu-val a megadott elérhetőségeken. A telefonban nagyon kedvesek és megértőek voltak, miközben mi szégyenkeztünk, mert rájöttünk, hogy mennyire nem vagyunk képben a céges autózás szabályozásaival. A roadrecord.hu pontosan megválaszolta a kérdéseinket, de végül arra a következtetésre jutottunk, hogy a kötelező dokumentumok meglétén felül az sem ártana egyik autóban sem, ha folyamatosan nyomon lenne követve az útvonal. Így az olyan vitás helyzeteket is könnyebb lesz majd orvosolni, amelyeket nem láthatunk előre. Egy baleset esetén például nem mindegy, hogy honnan hova ment a sofőr. De az adóhatóság is azt szereti, ha mindent pontosan, fekete-fehéren leírva lát.

Szerencsére a roadrecord.hu applikációja igyekszik teljes mértékben alkalmazkodni a használók igényeihez, ezért nem mindig kell mindent egyesével bepötyögni, amikor késésben vagyunk. Pontosan ilyenkor szokott az is előfordulni, hogy a sofőr figyelmetlenségből nem ír fel vagy nem kapcsol be valamit, mert félig-meddig tudatosan ezzel is időt próbál spórolni. A büntetés által viszont ráfizetnénk, nemhiába mondják, hogy az idő pénz! A roadrecord.hu viszont a modern technológia alkalmazásával ezeket az akadályokat is sikerrel tudja venni! Így hát a zenészeknek nem marad más dolga, mint a szórakozás és szórakoztatás!